Brag wall

World Championships

2018 Biathle & Triathle World Championships, Hurghada, Egypt

Men

Naldo Kock – Gold (Triathle) – Under 11
Dregan Brink – Bronze (Triathle) – Under 11
Daniel Breetzke – Silver (Biathle) – Under 13
Dylan Kruger – Silver (Biathle) & Gold (Triathle) – Junior
Rodney Westgate – Gold (Biathle) – Masters 40+
Tiaan Rossouw – Silver (Biathle) – Masters 40+
Roy Newlands – Silver (Triathle) – Masters 40+
Johan Windt – Gold (Biathle) & Gold (Triathle) – Masters 60+
Bob Garden – Silver (Biathle) – Masters 70+

Women

Jenna Coetzee – Gold (Biathle) – Under 11
Simone v d Merwe – Silver (Biathle) & Gold (Triathle) – Under 11
Anné Sabbagha – Gold (Biathle) – Under 13
Anke Serfontein – Gold (Biathle) & Silver (Triathle) – Under 15
Nadia Potgieter – Gold (Biathle) – Under 17
Karla Grobler – Silver (Biathle) & Gold (Triathle) – Under 17
Tara Schwulst – Gold (Biathle) & Gold (Triathle) – Junior
Lushano Smit – Silver (Biathle) – Senior
Chantel Simpson – Silver (Biathle) – Masters 40+
Anita Louw – Gold (Biathle) – Masters 60+

 

2018 World Laser Run Championship, Dublin, Ireland

Men

Dregan Brink- Gold – Under 11
Derek Oehley – Silver – Masters 50+
 Johan Windt – Bronze – Masters 60+

Women

Marony Jacobs – Gold – Under 11
Mila Aucamp – Silver – Under 13
Ulene Visser- Silver – Masters 40+
Bridgid Hamilton-Russel – Gold – Masters 50+
Hannalie v Zyl – Gold – Masters 60+

 

2017 Biathle & Triathle World Championships, Viveiro, Spain

Men

Joshua Eccles – Gold (Biathle) & Gold (Triathle) – Under 11
Luka Ludorff – Silver (Biathle) & Silver (Triathle) – Under 11
Luke Tinhof – Bronze (Biathle) – Under 11
Dirkie van Heerden – Bronze (Triathle) – Under 11
Ruan le Roux – Gold (Triathle) – Under 13
Christiaan Kriegler – Bronze (Triathle) – Under 13
Ruard v Renen – Bronze (Biathle) & Bronze (Triathle) – Under 15
Luke Bradley – Silver (Triathle) – Under 17
Retief Ochse – Bronze (Biathle) – Under 19
Dylan Kruger – Silver (Triathle) – Junior
Pietie Oosthuizen – Gold (Triathle) – Senior
Rodney Westgate – Bronze (Biathle) – Masters 40+
Derek Oehley – Bronze (Biathle) & Silver (Triathle) – Masters 50+
Johan Windt – Silver (Biathle) & Gold (Triathle) – Masters 60+
Hans Sliep – Gold (Biathle) – Masters70+
Bob Garden – Silver (Biathle) – Masters 70+

Women

 Amber Fairon – Gold (Biathle) & Gold (Triathle) – Under 11
Donna le Roux – Silver (Biathle) & Silver (Triathle) – Under 11
Kiera van Heerden- Bronze (Biathle) & Bronze (Triathle) – Under 11
Lisa Kleyn – Gold (Biathle) – Under 13
Marne Campbell – Gold (Triathle) – Under 13
Emmanuella Ambrosio – Bronze (Biathle) – Under 13
Nadia Potgieter – Gold (Biathle) – Under 15
Alida v d Merwe – Gold (Triathle) – Under 15
Aimee Scott – Silver (Biathle) – Under 15
Karla Grobler – Gold (Biathle) & Gold (Triathle) – Under 17
Kelly Vroon – Bronze (Triathle) – Under 19
Nadya du Toit – Bronze (Biathle) – Under 19
Annika Strydom – Silver (Biathle) – Junior
Bianca Strydom – Bronze (Biathle) – Junior
Chantel Simpson – Gold (Biathle) – Masters 40+
Bridgid Hamilton-Russel – Silver (Biathle) & Silver (Triathle) – Masters 50+
Stella Heyns – Gold (Biathle) & Gold (Triathle) – Masters 60+
Anita Louw – Silver (Biathle) & Silver (Triathle) – Masters 60+

2017 World Laser Run Championship, Cape Town, South Africa

Men

Luka Ludorff – Gold – Under 11
Dirkie v Heerden – Silver – Under 11
Marco Prins – Gold – Under 13
Jean Jacques Holtzhausen – Bronze – Under 13
Ruan le Roux – Bronze – Under 13
Ruard v Renen – Gold – Under 15
Joshua Sunderland – Silver – Under 17
Gean Viljoen – Bronze – Under 17
Retief Ochse – Silver – Under 19
Rhys Poovan – Bronze – Under 19
Gareth Vorster – Gold – Junior
Neytwin Laminie – Silver – Junior
Pietie Oosthuizen – Gold – Senior
Chris v Wyk – Gold – Masters 40+
Aldrin Smit – Silver – Masters 40+
Greens Groenwald – Bronze – Masters 40+
Derek Oehley – Gold – Masters 50+
Martin d Lange – Silver – Masters 50+
André Jacobs – Bronze – Masters 50+
Johan Windt – Gold – Masters 60+

Women

Mila Prinsloo – Gold – Under 11
Donna l Roux – Silver – Under 11
Mila Aucamp – Bronze – Under 11
Marne Campbell – Gold – Under 13
Alida v d Merwe – Gold – Under 15
Alexandria Kloppers – Bronze – Under 15
Lienke Snyman – Gold – Under 17
Tara Schwulst – Bronze – Under 19
Charné Viljoen – Silver – Junior
Liezel Wessels – Gold – Masters 40+
Retha Houy – Bronze – Masters 40+
Bridgid Hamilton-Russel – Gold – Masters 50+
Jenny O’Hanlon – Silver – Masters 50+
Suzette Joubert – Bronze – Masters 50+
Stella Heyns – Gold – Masters 60+
Stephanie Claassen – Silver – Masters 60+
Hannelie v Zyl – Bronze – Masters 60+

2016 Biathle & Triathle World Championships, Sarasota, USA

Men

Ben Heuer – Gold (Triathle) – Youth F
Jagger Steward – Silver (Biathle) & Silver (Triathle) – Youth F
Zachary Smith – Bronze (Triathle) – Youth F
Dregan Brink – Bronze (Biathle) – Youth F
Daniel Breetske – Gold (Biathle) – Youth E
Joshua Eccles – Bronze (Triathle) – Youth E
Nathan Gallacher – Bronze (Biathle) – Youth D
Beurick Kayser – Gold (Triathle) – Youth D
Gustav Schlechter – Gold (Biathle) – Youth C
Joshua Scott- Silver (Triathle) – Youth C
Retief Oche – Bronze (Triathle) – Youth B
Pieter Oosthuizen – Bronze (Triathle) – Seniors
Rodney Westgate – Silver (Biathle) – Masters A
Paul Elliot – Gold (Triathle) & Bronze (Biathle) – Masters A
Aldrin Smit – Bronze (Triathle) – Masters A
Derek Oehley – Gold (Biathle) & Silver (Triathle) – Masters B
Coenie J V Vuuren – Silver (Biathle) & Silver (Triathle) – Masters C

Women

Isla Thomas – Gold (Triathle) & Bronze (Biathle) – Youth F
Kara Batting – Silver (Triathle) – Youth F
Donna le Roux – Gold (Triathle) & Bronze (Biathle) – Youth E
Kiera van Heerden- Bronze (Triathle) – Youth E
Emily Raath – Silver (Biathle) – Youth D
Aexandria Klopper – Bronze (Biathle) & Bronze (Triathle) – Youth D
Anke Serfontein – Silver (Triathle) – Youth D
Karla Grobler – Gold (Biathle) & Silver (Triathle) – Youth C
Lienke Snyman – Gold (Triathle) & Silver (Biathle) – Youth C
Aimee Scott – Bronze (Biathle) – Youth C
Amber Schlebusch – Silver (Biathle) – Youth B
Gizeldé Strauss – Gold (Biathle) & Bronze (Triathle) – Youth A
Bianca Strydom – Gold (Biathle) – Junior
Annika Strydom – Silver (Biathle) – Junior
Anel de Vos- Silver (Triathle) – Junior
Lushano Smit – Silver (Biathle) – Senior
Chantel Simpson – Gold (Biathle) – Masters A
Bridgid Hamilton-Russel – Gold (Biathle) & Silver (Triathle) – Masters B
Stella Heyns – Gold (Biathle) & Gold (Triathle) – Masters C

2016 World Laser Run Championship, Lisbon, Portugal

Men
Tristan Marais – Gold – Youth E
Alexander Smith – Bronze – Youth D
Pieter Oosthuizen – Silver – Senior
Derek Oehley – Gold – Master B
Johan Windt – Gold – Master C

Women

Alexandria Kloppers – Gold – Youth D
Lienke Snyman – Gold – Youth C
Karla Grobler – Bronze – Youth C
Charné Viljoen – Gold – Junior
Armanda Kruger – Bronze – Master A
Bridgid Hamilton-Russel – Gold – Master B
Stella Heyns – Gold – Master C
Agnes Griessel – Silver – Master C

2015 World Laser Run Championship, Perpignan, France

Men

Pieter Oosthuizen – Gold – Junior

2015 Biathle & Triathle World Championships, Batumi, Georgia

Men

Trent Marchand – Gold (Biathle) – Youth F
Jason Archibald – Silver (Biathle) – Youth F
Ludgen l Roux – Bronze (Biathle) – Youth F
Travis Shaw – Silver (Biathle) – Youth E
Ruard v Renen – Gold (Biathle) – Youth D
Joshua Sunderland – Silver (Triathle) – Youth C
Gean Viljoen – Gold (Triathle) & Silver (Biathle) – Youth C
Retief Osche – Gold (Triathle) – Youth B
Heinrich Bruyns- Silver (Biathle) – Youth A
Dominic Lahoud – Gold (Biathle) – Master A
Derek Oehley – Gold (Biathle) – Master B
Marius-Hugo Schlechter – Bronze (Biathle) – Master B
Johan Windt – Gold (Triathle) & Silver (Biathle) –   Master C
Anton  Harrop-Allin – Gold (Triathle) & Gold (Biathle) – Master D
Bob Garden – Silver (Biathle) – Master D

Women

Donna l Roux – Gold (Biathle) – Youth F
Aimee Scott – Gold (Biathle) – Youth D
Alida v d Merwe – Silver (Biathle) – Youth D
Nadia Potgieter – Bronze (Biathle) – Youth D
Nadine Kemp – Silver (Triathle) – Youth C
Mizan Viljoen – Silver (Biathle) – Youth B
Kelly Vroon – Bronze (Biathle) – Youth B
Jamie-Lee Schlemmer – Bronze (Biathle) – Junior
Cindy Schwults- Silver (Biathle) – Senior
Teresa Richards- Bronze (Biathle) – Senior
Anita Louw – Silver (Biathle) – Master B
Agnes Griessel – Bronze (Biathle) – Master C